FAQ

Nejčastější dotazy k půjčování módy a odpovědi na to, co vás nejvíce zajímá. Detailní postup, jak si půjčovat modely, si můžete přečíst tady.

• Užíváme si ten radostný pocit z nových outfitů bez výčitek z častých impulzivních nákupů.

• Můžeme experimentovat s novými styly, zkoušet nové trendy a značky bez toho, aby nám tyto kousky po pár nošeních zůstaly ležet ve skříni.

• Máme levnější řešení v případě, že hledáme outfit pro jednu konkrétní příležitost a jeho nákup by se nám nevyplatil (příliš vysoká cena za jedno nošení - "cost per wear").

• Vyzkoušíme si kvalitně zpracované modely od zodpovědných a designérských značek.

• Prodlužujeme životní cyklus oblečení, neplýtváme zdroji - čím déle a více ho nosíme, tím lépe pro naši planetu.

Specializujeme se na tyto designérské kousky:

Lokální autorská tvorba - originální a zároveň nositelné modely z dílen českých a slovenských návrhářů, ať už se jedná o ikony módní scény nebo menší značky, které si jméno teprve budují. Lokální móda nás baví a usilujeme o její podporu. Tyto modely jsou šité v Česku s důrazem na kvalitu materiálu a jeho zpracování a jsou nejčastěji k dispozici v jedné velikosti. Jedná se o exkluzivní autorskou tvorbu kolekcí v limitovaných sériích, takže šance, že potkáte někoho ve stejném outfitu, je minimální.

Zahraniční zodpovědné značky - pečlivě vybírané kousky ušité z udržitelně získávaných materiálů za podmínek férových k zaměstnancům i k planetě. U těchto značek je většinou na výběr z více velikostí.

Nabídku průběžně rozšiřujeme o další pečlivě kurátorované modely. Samy je všechny nejprve vyzkoušíme - střih, materiál, pocit z materiálu, možnosti stylingu apod.

Hledáte něco konkrétního pro danou příležitost anebo chcete vyzkoušet nový styl, novou značku nebo aktuální trend? Ve Fashiontéce jste na správné adrese!

Do nabídky půjčovny vybíráme modely od lokálních a zodpovědných značek, které splňují kritéria udržitelné a etické produkce a vyrábějí z kvalitních materiálů tak, aby modely mohly být nošeny dlouhé roky. Najdete zde semi-formální outfity - takové, co se hodí pro vaše speciální příležitosti a většina i na celodenní nošení. Snažíme se balancovat nadčasové modely a střihy, které lze nosit několik sezón, s aktuálními trendy, které je podle nás lepší si užít právě zapůjčením, než aby nám pak zůstaly ležet ve skříni. Některé modely také získáváme v perfektním stavu z druhé ruky - to platí zejména u lokální tvorby, kdy se jedná o kousky z limitovaných sérií. Taková je podle nás cesta k udržitelnějšímu přístupu k módě, k podpoře její cirkulace a eliminaci textilního odpadu.

U modelů si můžete zvolit jeho zapůjčení na 7, 14 nebo 28 dní. Pokud máte zájem o zapůjčení na delší dobu, zavolejte nám na tel. +420 602 501 488 nebo napište na info@fashionteka.cz a společně se domluvíme.

Kalendář volných termínů je k dispozici vždy na 4 měsíce dopředu. Pokud tedy už znáte datum, na kdy potřebujete výpujčku, směle do toho, aby se nestalo, že váš vysněný kousek v požadovaném termínu zrovna nebude k dispozici. Také doporučujeme zvolit začátek výpůjční doby tak, aby model dorazil min. 2 dny před plánovanou akcí a měli jste tak dostatek času na jeho vyzkoušení a případnou výměnu. Objednávku lze odeslat nejpozději 4 pracovní dny před plánovaným začátkem výpůjční doby.

K přepravě využíváme Zásilkovnu/Packetu a většina výdejních míst je o víkendu zavřená. Pokud si chcete půjčit model na víkendovou akci, doporučujeme nastavit začátek výpůjční doby na úterý nebo středu, kdy si zásilku vyzvednete a budete mít dostatek času na vyzkoušení a doladění stylingu. V pondělí po víkendu nám pak model pošlete zpět.

Zaplatíte jen malý zlomek jeho prodejní ceny. Cena půjčovného vychází na 3-4% z prodejní ceny daného modelu na jeden den u 7denní výpůjčky. U měsíčních výpůjček vychází půjčovné na 1 % z ceny modelu na den. Cena půjčovného zahrnuje také jeho údržbu a čištění. Doprava se hradí zvlášť a v uvedené ceně je započítaná přeprava od nás k vám i nazpět.

Snažily jsme se celý proces půjčování co nejvíc zjednodušit a zrychlit, proto není možná platba na dobírku ani převodem na bankovní účet.

Offline prostor, kde by bylo možné si modely prohlédnout a vyzkoušet, momentálně bohužel nemáme. V detailním popisu modelů najdete rozměry daných velikostí a naše další tipy pro usnadnění výběru. Pokud při výběru váháte, neváhejte nám zavolat! Moc rády vám s výběrem pomůžeme. V pracovní době vytočte tel. číslo +420 602 501 488, případně nám napište na info@fashionteka.cz.

Modely zasíláme na ramínku, zabalené v znovupoužitelném ochranném obalu a recyklované kartonové krabici. Jsou doručovány na vámi vybrané výdejní místo Zásilkovny/Packety. Po předání balíčku přepravní společnosti dostanete informační e-mail a jakmile je zásilka připravena k odběru, obdržíte další e-mail a SMS zprávu s kódem pro vyzvednutí.

Zvolily jsme tuto možnost, protože nám dává smysl minimalizovat ekologickou stopu módy i na této úrovni a preferovat proto hromadná doručení na výdejní místa (kam dojdete pěšky nebo si zásilku vyzvednete po cestě okolo) před doručováním na různé unikátní adresy.

Vaše spokojenost je na prvním místě. Pokud se stane, že vám vypůjčený model nesedí nebo není podle vašich představ, rády vám umožníme jeho výměnu za jinou velikost nebo za jiný model z nabídky půjčovny. Nejpozději do 12 hodin od převzetí modelu nás proto prosím kontaktujte na tel. +420 602 501 488 nebo na e-mail info@fashionteka.cz a zajistíme pro vás co nejrychlejší optimální řešení. Více informací o výměně modelu si můžete přečíst v tomto článku.

Naším cílem je, abyste si nošení vybraného modelu užili. Aby mohly modely dělat radost ještě dlouho, prosíme, oblékejte veškeré šperky, hodinky a vlasové doplňky na doladění outfitu až jako poslední a naopak při svlékání modelu sundávejte nejprve všechny doplňky. Je dobré zvážit také volbu kabelky, např. cross-body řetízkové popruhy nejsou pro některé choulostivé materiály vhodné. Předejdete tak nechtěnému zatržení látky a dalším nehodám.

Pokud dojde k poničení modelu, zachovejte klid a co nejdříve nám zavolejte na tel. +420 602 501 488 nebo pošlete e-mail na info@fashionteka.cz spolu s fotkou problému. Prosíme, určitě se nesnažte napravit situaci sami. Každý takový problém řešíme individuálně podle typu poškození, vlastností daného materiálu apod.

S běžným opotřebením či běžným znečištěním si poradíme. Ovšem v případě navrácení poškozeného modelu znemožňujícího další nošení vám bude účtováno dodatečné penále v hodnotě 2násobku standardní výše půjčovného na 7 dní - tedy výše půjčovného bez slev. 

V případě nenavrácení (ztráty) modelu vám bude účtováno penále v hodnotě doporučené prodejní ceny modelu (uvedené na webové stránce daného modelu) snížené o již uhrazenou částku půjčovného.

Ne, tohle je náš úkol. Modely vždy po vrácení zkontrolujeme a vyčistíme tak, jak to mají rády, s ohledem na jejich materiál. Většinou se jedná o ruční praní ve vodní lázni, do které namícháme ekologickou dezinfekci a ekologický prací gel bez parfemace, aby měly všechny modely po vyprání svěží neutrální vůni. Wellness procedúru zakončíme žehlením nebo parním napařováním, které dezinfikuje a dodá finální uhlazený look.

Ovšem v případě nehody, po které se na modelu objeví nebezpečně vypadající skvrna od červeného vína, borůvkového džemu apod., nám prosím co nejdříve zavolejte na tel. +420 602 501 488, poradíme vám, jak takový problém řešit.

U měsíčních výpůjček máte možnost modely vyprat. Postupujte prosím podle instrukcí k péči uvedených u daného modelu na webu.

Jednoduše. Stačí ho na ramínku zabalit zpátky do stejného ochranného obalu a stejné krabice a donést na jakoukoli pobočku Zásilkovny/Packety, kde nahlásíte tento kód pro vrácení zásilky: 98038315 (najdete ho také v obdrženém e-mailu). Personál na pobočce Zásilkovny/Packety si podle tohoto kódu vyhledá adresní štítek, vytiskne ho, nalepí na krabici a odešle nám ji zpátky. Následně vám na e-mail přijde potvrzení o přijetí zásilky k přepravě.

Určitě nám zavolejte na tel. +420 602 501 488 hned, jakmile si uvědomíte, že vrácení nestíháte. Komplikace nastane v případě, že tentýž model bude na nadcházející dny již rezervovaný pro někoho dalšího, tudíž budeme muset postupovat rychle, aby byly vaše náklady co nejmenší. Pokud modely nevrátíte do konce výpůjční doby, bude vám za každý další započatý pracovní den účtován poplatek 500 Kč nad rámec již uhrazeného půjčovného.

Nic se neděje, výpůjční doba se automaticky prodlužuje na nejbližší nadcházející pracovní den, kdy model vrátíte zpět.

Určitě ano, níže uvádíme pravidla:

5 a více pracovních dní před začátkem výpůjční doby - objednávku lze zrušit bez poplatku, uhrazená částka půjčovného vám bude vrácena do 5 pracovních dnů;

4 pracovní dny před začátkem výpůjční doby - storno poplatek činí 50 % z uhrazené částky půjčovného;

3 pracovní dny a méně před začátkem výpůjční doby - storno poplatek činí 90 % z uhrazené částky půjčovného.

Vyberte si model z půjčovny

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz