Leeda

Pod renomovanou značkou tvoří již od roku 2003 návrhářka Lucie Kutálková. Její kolekce definuje minimalistický design s propracovaným detailem, nekonvenční střihy, variabilita i vysoce kvalitní materiály s autorským tiskem.

Inspirují ji zejména materiály – mimo bavlnu, len, hedvábí a viskózu ráda používá i ty inovativní, jako je funkční Thermocool nebo kokosová kůže Malai. Maximálně podporuje udržitelnost – vyrábí výhradně v ČR s důrazem na kvalitu i původ materiálů a nabízí některé modely také k zapůjčení. Věnuje se i stylingu a zakázkové tvorbě, především svatebních šatů. Navrhla též kolekce ve spolupráci s umělci z jiných oborů, např. s architektem Janem Kaplickým. Obléká známé české i zahraniční osobnosti, jako jsou herečky Aňa a Ester Geislerovy, ekonomka Danuše Nerudová, oscarová herečka Tilda Swinton nebo Susan Sarandon.

S názvem úspěšné značky se pojí originální příběh – designérka ho převzala od firmy, ve které dříve působila. Ta v prostorech dnešního butiku vyráběla outdoorové oblečení a specializovala se na práci s peřím. Název tedy odkazuje z části na jméno původní majitelky Ludmily a částečně na mytický příběh o Lédě s labutí.

2 položek celkem
LEEDA  |  šaty Knot B&W
4 600 Kč
LEE.001.22.OO.7

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz