Fashiontéka

Určitě znáte ten radostný pocit, který se dostaví, když si pořídíme něco nového na sebe. To nadšení během několika prvních dní, kdy nový kousek nosíme. To je přesně ten pocit, který si přejeme vyvolávat a předávat dál, ale zodpovědnějším způsobem. Sdílíte vášeň pro módu? Pojďte sdílet i módu samotnou!

Fashiontéka je první půjčovna módy svého druhu u nás v České republice.

Nehledejte zde tradiční půjčovnu společenských šatů, jaké u nás už známe. Jsme moderní půjčovna pomalé módy s nabídkou semi-formálních outfitů, které se hodí pro vaše speciální příležitosti a většina i na celodenní nošení.

„Kupujte klasiku, zbytek zapůjčte.“

Investovat můžete do nákupu basic kousků a základů svého šatníku, které budete chtít nosit pořád dokola. Ale co když si budete chtít udělat radost novým outfitem pro nějakou příležitost nebo jen tak vyzkoušet nový trend? Můžete si ho klidně půjčit!

Ve Fashiontéce najdete pečlivě vybrané stylové modely od zodpovědných značek a návrhářů domácí i světové módní scény, zejména šaty, overaly, co-ord sety nebo stylové kalhoty a topy.

Do nabídky půjčovny vybíráme modely z kvalitních materiálů a snažíme se balancovat nadčasové modely a střihy, které lze nosit několik sezón, s aktuálními trendy, které je podle nás lepší si užít právě zapůjčením, než aby nám pak zůstaly ležet ve skříni.

Budoucnost módy je slow fashion a Fashiontéka ji dělá dostupnější. Chceme nabízet udržitelnější alternativu k nakupování módy v podobě jejího půjčování / sdílení, protože nám nejsou lhostejné dopady módního průmyslu na naši planetu. Věříme, že se můžeme navzájem inspirovat, zpomalovat v nakupování stále nových kusů oblečení a pomalu měnit svůj přístup k módě. Současná podoba fungování módního průmyslu totiž není dlouhodobě udržitelná. V posledních třech dekádách způsobil trend fast fashion obrovskou nadprodukci oděvů, kvůli které dochází k nadměrné spotřebě přírodních zdrojů a vzniku nadměrného množství textilního odpadu.  

 

Děkujeme, že s námi fandíte #slowfashion a děláte si radost také půjčováním oblečení!

Lucie & Eliška

Eliška & Lucie

  Eliška & Lucie

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz